KONST / Litografier / Färglitografier 11953125
*
nr 1195 3125
Astri Bergman-Taube
(1898-1980), Sverige
Färglitografier, 2 st, Bladets mått: 48x65 ca
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 6 augusti 2018
kl 20:38:31
- Konstnär/Designer
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Astri Bergman-Taube
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astri bergman-taube färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56
*
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Astri Bergman-Taube
nr 1195 3125
Astri Bergman-Taube
(1898-1980), Sverige
Färglitografier, 2 st, Bladets mått: 48x65 ca
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 6 augusti 2018 |
- Konstnär/Designer
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Astri Bergman-Taube
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astri bergman-taube färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56